Softwarové úpravy a opravy mobilních telefonů


Neostýchejte se zavolat.


Po mnoha pokusech o vytvoření ucelené databáze jsem od tohoto úmyslu ustoupil z naprosto realistických a praktických důvodů. Není prostě v lidských silách vše neustále revidovat.
To co se jeden den zdá naprosto nemyslitelné a neproveditelné, může být člověk schopen další den provést bez větších problémů a naopak to, co jeden den v pohodě zvládnete, může být další den neproveditelné.
Zkusím lehce nastínit důvody pro tuto situaci.
Některé značky končí, některé začínají - spolu s nimi končí případně začíná technická podpora. Neustále aktualizované firmware telefonů odstraňují staré chyby, které se pro danou operaci využívaly.
Neustále aktualizované firmware telefonů přinášejí nové chyby, na které se musí teprve přijít.
Na některé možnosti přijde člověk až u nových modelů a zjistí, že je možné je aplikovat zpětně..... a tak dále, fantazii se meze nekladou, co značka to příběh.
Každý den přibyde nějaký nový model. Naštěstí v našich zeměpisných šířkách jsou zajímavé maximálně jeden až dva modely týdně, ale přesto mám problémy sledovat všechny podpory a konference.
Modely které se mi podařilo v poslední době zvládnout uvádím na úvodní straně.

Ceny jednotlivých úkonů se pohybují od 200č. U některých modelů je cena vyšší a je vhodné si ji předem telefonicky ověřit. Pokud na mobilním telefonu potřebujete udělat několik operací současně, finální částka není součtem jednotlivých položek.

Je možné domluvit si nižší ceny při větších zakázkách.

Přestože se zajímáme především o českou lokalizaci, nebývá obvykle problém nahrát do telefonu menu v některém jiném jazyku, pokud existuje.

U některých modelů je možné nahrát software bez přizpůsobení na konkrétního operátora - obvykle T-mobile, Vodafone, Eurotel atd. (tzv. Decustomizace), nebo naopak nahrát software s tímto přizpůsobením.

Berte prosím na vědomí že některé modely pocházející z Asie případně z Ameriky mívají technické parametry neumožňující jejich plnohodnotné provozování v našich sítích a jejich odblokování nemusí přinést očekávaný efekt.